Czasami transport kilku osób może stanowić spory problem. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy większa grupa chce podróżować razem, lub nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności kierowcy. Wtedy rozwiązaniem problemu może być wypożyczenie wraz z kierowcą. Kiedy warto o nim pomyśleć?

Osoby prywatne

Wynajem busów jest szczególnie popularny podczas różnego rodzaju uroczystości rodzinnych. Gdy Para Młoda chce, aby rodzina bez stresu dojechała spod kościoła do sali weselnej, woli wynająć busa z doświadczonym kierową dla członków rodziny, niż martwić się, że zgubią się oni podczas drogi. Kierowca może odwieźć też rodzinę do centrum miasta lub do domów po weselu – dzięki temu wszyscy weselnicy będą mogli wznosić toasty za Młodych. Podobna sytuacja ma miejsce np. przy chrzcinach, przysięgach wojskowych itp.

Wynajem dla firm

Z wynajmu busów korzystają chętne też firmy, organizujące różnego rodzaju imprezy służbowe, wycieczki i delegacje. Szef firmy może być pewien, że kierowca busa dowiezie wszystkich uczestników na miejsce w porę, a pracownicy skupią się na wykonywaniu obowiązków, zamiast gubić się swoimi samochodami w obcym mieście. Wspólna podróż busem będzie dla nich okazją do formalnych i nieformalnych rozmów, a co za tym idzie – prawdziwą integracją zespołu. Bus z kierowcą gwarantuje też osobom podróżującym wypoczynek, zwłaszcza jeśli podróż odbywa się po zmierzchu. Wygodne siedzenia pozwalają na drzemkę, po dotarciu na miejsce pasażerowie nie odczuwają więc skutków zarwanej nocy. Kolejną zaletą wynajmu busa z kierowcą jest cena usługi. Zakup biletów na pociąg lub samolot dla kilku osób jest często wyższym kosztem niż najem busa. Pamiętajmy, że podczas podróży pociągiem pasażerowie są w nim poniekąd uwięzieni. Bus z własnym kierowcą do dyspozycji zawsze może zatrzymać się na dłuższy postój, pojechać inną trasą, czy zawrócić, jeśli będzie to konieczne. Pasażerowie podróżują też we własnym towarzystwie, nie muszą martwić się, że drogę będzie zakłócał im pijany pasażer lub gadatliwa współpasażerka.