Wynajem autokaru w dzisiejszych czasach nie wydaje się trudnym zadaniem. Firm oferujących tę usługę jest naprawdę dużo, a konkurencja między nimi ogromna. Czasami okazuje się jednak, że zdecydowanie się na usługi pierwszego lepszego przewoźnika nie było rozsądną decyzją. Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Szukanie przewoźnika i obsługa klienta

Ocenę przewoźników powinniśmy zacząć już na etapie wysyłania zapytań o ofertę. To, jak szybko kontaktują się z nami i w jaki sposób się od nas odnoszą, może być przedsmakiem późniejszej współpracy. Zwróćmy uwagę na to, czy maile są podpisane imieniem i nazwiskiem i brzmią profesjonalnie – to świadczy o tym, że dany przewoźnik przykłada wagę do najmniejszych szczegółów.

Wybór firmy

Zanim podpiszemy umowę na wynajem autokarów, dokładnie przeanalizujmy jej treść i zastanówmy się, czy nie chcemy czegoś do niej dodać. Powinny się w niej znaleźć dane obu firm (w tym numer licencji przewoźnika), a także pełen opis usługi: daty przewozów, godziny, nazwy miejscowości i adresy oraz liczba pasażerów. Część klientów życzy sobie także uwzględnienia opisów autokarów: jaki mają rok produkcji, czy są wyposażone w pasy dla pasażerów, czy mają klimatyzację itp. Upewnijmy się, jak wygląda procedura w przypadku awarii autokaru w trasie lub innych sytuacji niestandardowych. Na umowie oczywiście musi znaleźć się też cena usługi oraz podpisy przedstawicieli obu stron.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każdy przewoźnik musi posiadać ważną polisę ubezpieczeniową OC. Upewnijmy się, czy dana firma ma też ubezpieczenie NNW od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli chcemy dopełnić wszystkich formalności, powinniśmy też zainteresować się właściwymi pozwoleniami firmy i uprawnieniami kierowców. Warto także poszukać opinii w Internecie o danym przewoźniku. Uśmiechnięci i pomocni kierowcy, zadbane i czyste wnętrza pojazdów, bezpieczny styl jazdy – to rzeczy, które zadowoleni klienci chętnie podkreślają w swoich wypowiedziach.